Скопје: Го погодил залутан куршум додека си седел во двор


policija grb oznakaСкопјанец бил погоден од залутан куршум додека се одмарал во својот двор. Според податоците од полицијата, настанот се случил во 17 часот и 50 минути кога 50-годишниот В.Ш. од Скопје на улицата „2“ додека се одмарал во сопствениот двор, бил погоден од залутан проектил од огнено оружје, при што се здобил со повреда во пределот на рамото.

Полицијата работи на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1