Скршени камери повредени новинари – унгарската полиција удри и на новинари од РТС


Унгарските полицајци физички нападнаа новинарска екипа на РТС и ја уништиле нивната опрема, иако знаеле дека станува збор за медиумски работници.

Како што јави Танјуг, нападнати биле новинар, снимател и тон мајстор на српската државна телевизија.

Според новинарот на РТС, полицајците не престанале да ги тепаат иако тие ги предупредиле дека се медиумски работници.e7225b830188e5de094ae79fb006b6d4

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1