Крв, плач, очај – Траорни снимки од границата помеѓу Унгарија и Србија


Страшни, хаотични, трагични и траорни снимки од Унгарско – Српската граница, на влезот на Европската Унија. Ова е ЕУ, која на Македонија и држи лекции за хуманост кон бегалците и хуманост кон децата?

migrant krv

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1