Сообраќајка кај Влада – има повредени


На крстосницата кај Влада се случи тешка сообраќајна незгода во која има и повредени, јави порталот Вечер.

Причина за несреќата во која учествуваа две возила е неприлагодената брзина и непочитување на сигнализацијата. Информации за тежината на повредите кај лицата од двете возила нема.

Screenshot_71

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1