Славниот Пикси ќе биде уапсен штом стапне во Србија


Драган Стојковиќ Пикси е првиот кандидат за селектор на фудбалската репрезентација на Србија откако Александар Станојевиќ ја повлече кандидатурата.

piksiСепак според изјавата на првиот човек на ФС на Србија Томислав Караџиќ, Пикси ќе ја добие функцијата само доколку се добијат гаранции дека нема да биде процесуиран поради малверзации во ФК Црвена Звезда:
„Пикси има тренерски квалитети за селектор, тој е личност кој со својата харизма и популарност може да биде голем магнет за спонзорите и може да добие стабилност во јавност“- вели Караџиќ кој сепак се плаши државата да не го затвори Пикси и затоа како што рече ќе бара гаранции од државата, во спротивно ќе бара нов кандидат.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1