Следниот петок неработен ден


Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 23 октомври 2020 година (петок), Ден на Македонската револуционерна борба е неработен ден за сите граѓани на државава.

„Согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 23 октомври 2020 година (петок), Ден на Македонската револуционерна борба, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија“, се наведува во соопштението.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните им го честита Денот на Македонската револуционерна борба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1