Следуваат обилни врнежи од снег – еве од кога!


Синоптичарите излегоа со нова прогноза, еве какво ќе биде времето наредниве денови.  Во понеделник врнежите ќе се прошират и во другите делови од земјава, а на планините во северозападните делови ќе поминуваат во снег и ќе започне да дува засилен северен ветер. Во понеделник преку денот ќе биде студено и ветровито со врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег.

Врнежите ќе бидат пообилни во источните делови. На планините и повисоките места ќе се формира снежна покривка. И во вторник ќе биде студено и ветровито, претпладне во источните делови со повремен слаб снег.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1