Слушнете ја песната што ќе нѐ претставува на „Евровизија“


You e нaсловот на песната со која Васил Гарванлиев ќе ја претстави Македонија на годинашната „Евровизија“, која во мај ќе се одржи во Ротердам, Холандија. Гарванлиев ќе настапи на првата полуфинална вечер, на 12 мај.

Музиката е на Невена Нешкоска, која е и коавтор на текстот, со Калина Нешкоска и Алис Шредер. Продукцијата и аранжманот се на Невена Нешкоска, Дарко Димитров и Лазар Цветкоски. Спотот е во режија на Милена Витман, монтажата е на Ѓорѓи Вацев, а продуцент е Јелмаз Дервиши.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1