СЛУШНЕТЕ: Новата песна на Тоше Проески


Вчера беше промовирана досега необјавената песна на Тоше Проески.tose-300x300

Во рамки на одбележувањето на 8-то ѕвездено небо во чест на Тоше, беше промовирана новата песна „Ефта пуране иконе“ која е испеана на ромски јазик.

За истата има и видео запис кој може да го погледнете во продолжение.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1