Смртта на младата Ивана од Србија се уште е мистерија


Обвинителството во Србија нареди трето вештачење за смртта на младата Ивана Бодрожиќ која беше најдена мртва во хотелска соба на 10 декември минатата година.ivana-m

Вештаците треба уште еднаш да се осигураат дали 31-годишната Ивана починала од преголема доза на анестетици или од кокаин.

Во истрагата беше покрената и кривична против 51-годишниот медицински техничар Љубиша Павловиќ кој и го набавил анестетикот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1