Снег на Маврово, Стража, Деве Баир


На планиските превои Паланка-Деве Баир, Стража, Маврово вечерва паѓаше снег, соопшти ЈП Македонија пат.

sneg patВо клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на ЈП Македонија пат, како што се наведува, се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1