Снег во Македонија: Еве каде вее!


Во моментов слаби снежни врнежи се регистрирани на врвовите во Маврово и на Шар Планина. По најавата на УХМР дека во текот на вечерта се очекуваат првите снежни врнежи на планинските врвови во северозападна Македонија веќе побелеа.

Во текот на ноќта можно е снежните врнежи да се спуштат и пониско, па не се исклучува да се појават снежни врнежи и на планинските превои, пред се на Стража.

sneg pagja

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1