Снегот ќе нѐ изненади наскоро


Измените во долгорочните прогнози велат дека снегот оваа година ќе ни дојде порано и дека ќе вее неколку дена без престан. Не се очекуваат услови за тој да се задржи на почвата, барем не до почетокот на декември.ladno

Првите врнежи се очекуваат на средина од идниот месец, додека можност да се задржат на почвата дури во првата и втората недела на декември.
Околу новогодишните празници сега за сега се очекува дожд.

Треба да се има предвид дека долгорочните прогнози не се прецизни и податоците од нив треба да се земат со резерва и да се користат само како ориентација.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1