Метеор удрил во Австралија, куќите се треселе, небото горело, жителите во шок (ВИДЕО)


Огромна огнена топка била забележана на небото над Квинсленд, која предизвикала невидена паника.meteor-avstralija

На социјалните мрежи веднаш се појави информација за горечкката светлина на небото.

Полицијата добила повеќе извештаи од мештани во врска со потрес во регионот, а геолозите потврдуваат дека немало земјотрес. Се укажува на метеор, а во моментов се врши истрага која треба да покаже што гја предизвикало горечката светлина на небото.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1