Снимен драматичниот момент – гром удира во патнички авион (Видео)


avion-gromАвион на компанијата Emirates A380-800 бил погоден од гром непосредно пред слетувањето – летал над аеродромот во моментот кога громот ги удрил – а целата случка била снимена.

Видеото се појави на YouTube.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1