Снимен моментот кога жената-самоубиец се разнесе на железничка станица (ВИДЕО)


Жена самоубиец активира експлозив на железничката станица во Волгоград. Десетици загинати и ранети е црниот биланс од експлозијата што одекнала пред влезните врати и првиот кат на зградата.

bombas-540x270

Во атентатот загинал и соработник на полицијата, а тројца полициски службеници се ранети. Од нив еден е во потешка состојба. Меѓу повредените има и двегодишно дете. Рускиот претседател Путин побара од надлежните институции да се преземат максимални мерки за безбедност на железничките станици и аеродромите. Тим од најдобрите истражители и криминолози го истражуваат денешниот напад.

Ова е жената самоубиец која се разнесе во Русија и уби над 10 луѓе (ФОТО)

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1