Нова сообраќајка на Партизанска: Тешко повредени две лица


011Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на булеварот Партизански одреди во близина на поликиниката Букурешт, јавува Република.

Во сообраќајката според МВР, учествувале два автомобили, меѓу кои и такси возило. При сударот, според првичните информации, тешко се повредени две лица кои се пренесени во Ургентниот центар.

Причините за несреќата за сега се непознати.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1