ВИДЕО: Снимки од инцидентот на Бит Пазар во Скопје


bitpazarПогледнете што се случуваше денеска на скопски Бит Пазар. Кога полицијата се обиде да направи акција за да ја спречи илегалната препродажба на петарди и пиротехника, а притоа беше повреден и еден полицаец.

Инцидент на Бит Пазар: Полицијата нападната при акција за заплена на петарди

Видео Алсат ТВ

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1