Снимка на МРТ: Грците организирано ги праќаат мигрантите до границата со Македонија


Грчките погранични служби испраќаат автобус полн со мигранти преку граница во Македонија. Ова денеска камерата на МРТ го снимила на македонско-грчката граница. Бројот на бегалците на јужната македонска граница од ден на ден расте.

Изгледа на Грција и е полесно побрзо да се отараси од мигрантите и да ги испрати во Македонија.

Видео на следниот ЛИНК 

migranti voz 33

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1