Спасете живот – крводарителската акција во „Даре Џамбаз“ трае до 17 часот


Во рамките на активностите за одбележување на 52 годишнината од катастрофалниот земјотрес што во 1963 година го погоди Скопје, денеска во Дневниот центар за дарување крв на Црвениот крст на град Скопје, во ДХО „Даре Џамбаз“,од 9 до 17 часот, се одржува крводарителска акција.

На оваа крводарителска акција што традиционално ја организира Црвениот крст на град Скопје, граѓаните ќе може да даруваат крв и да спасат нечиј живот.krvna

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1