Трагедија: Малолетничка загина по пад од скутер во битолско


Рано утринава битолската полиција била известена дека во близина на фудбалското игралиште во селото Долно Српци е забележано починато женско лице.SRBIJA NOVI SAD STEFANOVIC POLICIJA

Полиција на лице место во непосредна близина на починатото лице пронашла паднат скутер. Од извршениот увид било утврдено дека 17 годишната Дијана починала како последица на сообраќајна несреќа.

Малолетничката, најверојатно,  паднала од скутерот и од добиените повреди починала на лице место.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1