Со безбол палка претепале продавачка во Скопје


policijaСиноќа околу 19.30 часот, двајца разбојници претепале продавачка во продавничка на булеварот АВНОЈ во Скопје, информираат од МВР. 

според информациите разбојниците со дрвена палка ја истепале жената и од касата го украле дневниот промет по што побегнале.

Жената со видливи повреди по телото била пренесена во болница. За среќа минала со полесни повреди и е пуштена на домашно лекување. Полицијата ги бара сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1