Со лажни аргументи го измамил дедото и му одзел 1400 евра


Кривична пријава за 21 гоишникот К.Ѓ. од Прилеп, поднесе Полициската станица од Прилеп, за сторено кривично дело „измама“.

Сторителот во април 2012 година, со лажно прикажување на факти, го довел во заблуда неговиот дедо (72) кој бил неподвижен ветувајќи му дека за сума од 1400 евра ќе се грижи за него, по што пријавениот повеќе не го посетил.

 

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1