Tag Archives: dedo

Со лажни аргументи го измамил дедото и му одзел 1400 евра

Кривична пријава за 21 гоишникот К.Ѓ. од Прилеп, поднесе Полициската станица од Прилеп, за сторено кривично дело „измама“.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 72 годишен дедо стана топ модел

За кинезот Лиу Сијанпинг не може да се каже дека е обичен старец, бидејќи тој, иако има 72 години, е главен манекен на сајтот за онлајн продажба на облека кој го креирала неговата внука.

______________________________________________________________________________________________________

Цел живот оди во една кафана – има 90 години и досега таму испил 30.000 кригли

Oд својата 18-та година, речиси секој ден 90-годишниот Артур Рид го посетува својот омилен пуб и ужива во кригла пиво.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Дедо Добри е питач – но не пита за себе, најголем донатор е на црквата веќе 20 години

Овој деденце се вика Добри и името велат свештените лица и те како му прилега. Приказната за него ги преплави социјалните мрежи – ви ја пренесуваме и ние.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија: Внукот се удавил во Сава, дедото се обесил поради тоа

С.Ј. (11) се удавил во Сава, а неговиот дедо Владимир (60), скршен од тага и болка, неможејќи да ја преболи смртта на внукот за време на ноќта се обесил во дворот на семејната куќа. Големата трагедија се случила во населбата Бољевци близу Белград. Како што неофицијално се дознава од српските медиуми, дедото и внукот вчера […]

______________________________________________________________________________________________________

87 годишниот дедо уапсен во САД – си растел 400 стебла марихуана

Едвард Богуновиќ 87 годишен е уапсен и обвинет за одгледување на повеќе од 400 стебла марихуана во неговиот дом во Денвер.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен 76 годишен дедо кој орално задоволувал 64 год баба во јавен парк

Се напиле и ги обземала сексуална желба. Со оглед на фактот што на нивни години тоа не се случува често тие не сакале да ризикуваат и да чекаат да стасаат дома, туку одлучиле да му се израдуваат на моментот, без разлика што биле во јавен парк, изјавиле во полицијата.  

______________________________________________________________________________________________________

Машала: За три месеци станал и татко и дедо и прадедо – Фото

За Патрик Слоун деновите на менување пелени не се готови – напротив, во рок од три месеци се породиле и неговата сопруга и ќерката а и внуката. Сите три родиле машки бебиња.

______________________________________________________________________________________________________

Убиство во Орман – дедото си го убил зетот

Поднесена кривична пријава против 76 годишниот З.К. од Охрид поради основано сомневање дека е сторител на кривично дело убиство.

______________________________________________________________________________________________________

Видео-Фото: 71 годишен дедо изрешетил двајца бандити во интернет кафе

Две момчиња во обид да ограбат интернет кафе на Флорида, не ни сонувале дека ќе налетаат на вооружен дедо.

______________________________________________________________________________________________________

Дедото на Тачи бил православен поп?

Радослав Даниловиќ кој на почетокот на 20 век преминал во ислам и го сменил името во Јусуф е прадедо на премиерот на Косово Хашим Тачи, пишува српски Курир.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1