Со Македонското знаме на грб и песна од Тоше – Даниел е победник на Х-Фактор (Видео)


daniel znameДаниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу Х Фактор Адриа. Тој во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ и се претстави со две песни.

Со ,,The Hardest thing,, од нашиот ангел Тоше и песната со која и го започна шоуто – ,,Red,,  Даниел ги освои балканските гласови – новата ѕвезда е родена !!!!

Откако ги доби наградите и сите честитки од присутните на бината тој го извади македонското знаме и повторно ја запеа The Hardest Thing. 

Браво Даниел

daniel zname 2
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1