Сончевa недела со температура до 13 степени


Времето  во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер од јужен правец. По одделни котлини и речните долини ќе има појава на магла.

Температурата ќе се движи од пет до 13 степени.

Во Скопје сончево со слаб ветер од јужен правец и температура до девет степени. 

mk skopje vodno sonce22

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1