Сончево и топло време – температурата до 32 степени


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со УВ индекс 7.

Максималната температура ќе се движи од 23 до 32 степени.

Сончево со мала до умерена облачност ќе биде и во наредните три дена, а максималната температура ќе се движи од 26 до 36 степени.prolet drvo sonce

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1