Сончево, но студено време – во петок повторно снег


Сончево со умерена облачност, студено и ветровито време со умерен до засилен северозападен ветер најизразен долж Повардарието и на истокот не очекува денес.

Во североисточните делови ќе има услови за слаби врнежи од снег.

Утре ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и со слаб на западот западен ветер.

Во петок во крајните западните делови ќе биде со слаби врнежи од снег, а во пониските делови со дожд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1