Сончево со умерена облачност, попладне можен дожд


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во доцните попладневни и вечерни часови се очекува зголемување на облачноста особено во северните делови каде ќе има услови за краткотраен дожд со ретки грмежи.dozd sonce vinozito

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 25 до 35 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Температурата ќе достигне до 33 Целзиусови степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1