Сончево време денес – еве што нè очекува од среда


Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец

Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени.mk skopje vodno sonce22

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температурата ќе достигне до 19 степени.

До среда под влијание на потопла воздушна маса дневните температури ќе бележат благ пораст, а условите за појава на утринска магла ќе бидат мали. Веќе од четврток ќе потпаднеме под северно воздушно струење кое ќе предизвика постепено опаѓање на дневните температури.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1