Сончево време, попладне дожд


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне ќе има повремен локален дожд и ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната температура од 20 до 28 степени. УВ=7

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од сверен правец. Температурата ќе се движи од 12 до 26 степени.

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и појава на грмежи, а процесите ќе бидат со променлив интензитет. Утре ќе има поретка појава на пороен дожд со грмежи, а во недела нестабилно ќе биде на повеќе места.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1