Сообраќајка кај стадионот во Чаир, двајца повредени


Две возила се судрија на улицата „Христијан Тодоровски- Карпош“ во близина на стадионот Чаир.

Сообраќајката се случи околу 13.30 часот, при судир на „мерцедес“ и „пасат“.

Повредени се двајца патници, кои веднаш се префрлени во Ургентниот центар.

policijaMKD

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1