Сообраќајка на автопатот кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото


Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ.На граничниот премин „Богородица“, кај Гевгелија, моментно задржувањето за излез од Македонија изнесува околу 20 минути, велат од дежурната служба на пограничната полиција со напомена дека ова се однесува само за македоската страна од границата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1