Сообраќајка на патот Струмица – Берово, учествувале шлепер и неколку патнички возила


Шлепер и неколку патнички возила учествувале во сообраќајката што се случила изутрина на патот Струмица – Берово, пред село Петралинци, каде повеќе од еден час е блокиран сообраќајот.

Настанот го потврдија од СВР Струмица, но повеќе информации најавуваат за подоцна, бидејќи се уште трае увидот на полицијата.

Според информации од жители на село Петралинци, во сообраќајната несреќа учествувале шлепер и неколку патнички возила. Неофицијално нема починати и потешко повредени

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1