Сопругата на Груевски прослави роденден – расположена во скопски локал (Фото)


Сопругата на експремиерот Никола Груевски, Боркица Груевска пред неколку дена била забележана во скопски локал, кој го прославувал својот роденден, пренесува Скопје1.

Локалот се наоѓа во близина на станот во кој таа живееше со Груевски. Појавувањето на Груевска е прво, откако експремиерот стана азилант во Будимпешта.

Повеќе на Скопје1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1