СОРОС: Tрамп нема шанси за победа, еве кој ќе биде претседател на САД


Милијардерот и инвеститор, Џорџ Сорос верува дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп „нема шанси да биде победник” на претседателските избори во САД.evro-eu-dzordz-soros-1338922002-171202

На светскиот економски форум , Сорос изјави дека Трамп „ со ширење на страв, работи во корист на Исламската држава”.

Сорос додава дека таа популарност на Трамп меѓу републиканците, ќе доведе до убедлива победа на Хилари Клинтон од Демократската партија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1