Соучесничките во убиството на Лука пуштени од затвор – ги пцуеле новинарите


Соучесниците во убиството на 21-годишниот Лука Јовановиќ синоќа околу 20:30 часот се пуштени од притвор. При излегувањето од затворот тие се наведнувале и ги криеле главите од  фоторепортерите и камерите, пренесува српски Курир.

Милица Новаковиќ која прва излегла преку затворската капија почнала да вика и да ги пцуе насобраните новинари, а додека влегувала во автомобилот ги избуткала новинарите, по што од возилото им покажала среден прст.

soucesnici500

По неа од затворот излегле и Никола, кој ништо не сакал да коментира, а по него биле и Милица, Дана и Тамара. По неколку минути излегла и Бојана Петровиќ која го ставила џемперот преку главата за да не ја фотографираат.

Судијата по сослушувањето донел пресуда според која сите петорица се обвинети за прикривање на убиството на Марко Миличев, и истите се осудени на домашен привор.

1soucesnici500

Според неофицијални информации Дана и Никола се согласиле на шест месеци куќен притвор, Милица на осум месеци, а Бојана се согласила на четири месеци. Тамара Богдановиќ која не сакаше да ја признае вината била неодлучна и низ солзи го признала прикривањето на убиството на младиот Лука, таа бидејќи последна ја призна вината добила 10 месеци домашен притвор.

2soucesnici500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1