Совет вреден злато: Ако имате лебарки во домот, избркајте ги со овој зеленчук!


Лебарките се навистина голем проблем, кој за жал често се случува во многу домаќинства.

Еднаш кога ќе влезат во домот, потоа е многу тешко да се отстранат. Тие се едни од најстарите на Земјата и живеат на нашата планета уште од диносаурусите!bubasvabe-bubasvaba-foto-profimedia-1430919317-654997-69283

Со помош на краставица ќе можете да ги отстраните лебарките. Се што треба да направите е да ја исечете краставицата на тркалца и на секој агол од домот да ставите по нколку парчиња.

Мирисот од краставицата ќе ги избрка лебарките и ќе го спречи растот на штетните микроорганизми.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1