Спасовски го прекина престојот во Прага


Заради новонастанатата политичка ситуација во Македонија, техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски го прекина престојот во Прага.oliver spasovski

Откажано е и најавеното учество на  конференцијата на Вишеградската група, соопшти денес МВР.

На конференцијата  зедоа учество амбасадорот на РМ во Чешка, Паскал Стојчевски и претставник од министерството за внатрешни работи на Р. Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1