Даниел 8 пати скокал по крстот – денес го фати по 4 пат во Скопје


Даниел Дончевски од Маџари по четврти пат го фаќа крстот во водите на реката Вардар, а по истиот во осветените води скока по осми пат.vodici krst daniel

Дончевски и во 2014 беше среќниот кој го фати крстот во водите на Вардар.

 

-Преубаво чувство. Нека е за могу години овој празник. Овој крст нека донесе многу здравје и среќа, изјави дваесет и шест годишниот Даниел.

Премиерот за спроведување на парламентарните избори Емил Димитриев на Даниел му подари телевизор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1