Трагедија пред Водици: Свештено лице загина во тешка сообраќајка


Српскиот монах Иван Милојевиќ (40) настрада кога со своето возило се излизга од патот и се заби во друго возило кое доаѓало од спротивен правец.

Поради силниот ветар и снегот видливоста на патот била многу мала. Итната помош веднаш дошла на местот на несреќата, но лекарите морале само да константираат смрт кај српскиот монах.soobrakajka-monah-srbija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1