Список на ДИК: Ивона Талевска, Макрадули и Шеќеринска фантомски гласачи


Одговорната уредничка на весникот Вечер, поранешни и актуелни пратеници, новинари. Сите се на списокот спорни гласачи на ДИК, пишува Пресс24.

Ивона Талевска според ДИК ќе мора да ја помине теренската проверка за да се знае дали е фантомски гласач.Screenshot_6

Иста судбина ќе има и новинарот Ерол Ризаов. И тој е под сомнение дека е фантомски гласач.

Ќе мора да се провери и поранешниот потпретседател на Собранието Јани Макрадули.Screenshot_7

Меѓу спорните гласачи на ДИК се наоѓа и шефот на кабинетот на Али Ахмети и пратеник во Собранието Артан Груби.

Под проверка ќе мора да оди и сестрата на Шеќеринска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1