Сплит се простува од својот галеб: Последната порака за Оливер!


Оливер Драгојевиќ почина после долга и тешка болест во 71 година од животот, а целиот регион тагува поради заминувањето на својот „галеб“

Во Хрватска од утринава се одбележува Денот на националната жалост по повод смртта на музичарот кој беше омилен на сите генерации.

Жителите на Сплит се простуваат од Оливер, а еден од начините е и натписот на автобус: Збогум Оливер!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1