Пилот жив изгоре во авион: Успеа да слета и да ги спаси патниците, но за него веќе беше доцна


Пилот на авион загина, а шестмина патници го преживеаја падот на помал авион при слетување на аеродром во Сао Паоло.

Страотната несреќа се случи во неделата навечер, а како што пренесуваат медиумите, пилотот буквално изгорел во кабината, цело време довикувајќи помош.

Кога спасувачите стигнале, веќе било доцна, а пилотот починал од ужасни изгореници.

Во тек е гобемна истрага која би требало да утврди зошто дошло до пад на леталото. Според првичните информации, добро не работела опремата за слетување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1