Спречен обид за атентат на Николиќ??


Висок функционер од Министерството за внатрешни работи на Србија, вчера околу три часот наутро им го пресекол патот на колоната возила во која се наоѓал и претседателот на Србија Томислав Николиќ.

За среќа обезбедувањето спречила поголема трагедија, објавува вестинет.рс кој се повикува на извор, висок функционер од министерството за внтрешни работи. Оваа информација не е потврдена официјално.

Според порталот Николиќ требало да стигне во Крагујевац. Тој се возел со Мерцедес, а во автомобилите пред и зад него се наоѓало неговото обезбедување. порталот најавува дека ќе следат повеќе детали за оваа информација

Кабинетот на Николиќ потврди – имало инцидент на автопатот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1