Секс пози за мал пенис


Просечен пенис во период на ерекција се проценува на околу петнаесет сантиметри должина. Доколку сте еден од милионите мажи кои потпаѓаат под таа статистика, можеби ќе се загрижите дека величината на вашиот „алат“ ќе вијае на комплетниот печат за вашето сексуално искуство.

Иако е точно дека големината има свои предности, тоа и не мора секогаш да значи. Не е големината таа која што е важна – тоа е ширината и обемот на пенисот.

Според тоа, жените нема особено да уживаат ако им ја пробиете матката, што често се случува, кога мажот е премногу надарен. Не постои ништо секси во болните односи и тоа е она на кое што голем број на жени се жалат кога пенисот е преголем.

Доколку ги чуете некои од нашите совети, како што е предиграта и вистинската врста на пенетрација, малиот пенис може да и даде на жената поголемо задоволство, отколку „пастувот“ кој е дополнително надарен.
Прочитајте за најдобрите секс пози за малиот пенис и како најдобро да ги искористите.

Пред пенетрацијата

Очигледно дека во сексот постои многу повеќе од само пенетрацијата. Повеќето мажи во целост се препознаваат во предноста во предиграта. Човек со мал пенис треба да има поголема предност во долгата предигра, за да може да ја излуди својата партнерка. Таа полесно ќе го достигне врвот преку една секс поза која ви ја препорачуваме на оние со мал пенис.
Предиграта треба да содржи се она во што жената најмногу ужива. Љубењето и милувањето секогаш се на сцена, но немојте да се ограничите само на старите фори. Не, доколку сакате да го затресете нејзиниот свет. Започнете со безобразни зборови и некакви сексуалните играчки кои треба да ви бидат при рака. Доколку партнерката е малку настрана, можеби ќе сака да почуствува неколку загризувања или пак секси удари. Кључот е да и го подарите сето тоа внимание за кое знаете дека на него добро реагира.

Стимулирање на клиторис

Пред односот треба да посветите некое време на нејзиниот клиторис. Без оглед дали тоа сте го направиле преку оралниот секс или рачното работење, проверете дали таа го има доживеано врвот пред да преминете на пенетрацијата. Тоа ќе помогне во ублажувањето на стравот од вашата ефикасност. Кога ќе бидете подготвени обидете со следните секс позиции.

Кучешка поза

Кога ќе се изведе под вистински агол, кучешката поза може да направи жената да го почуствува малиот пенис како голем. Потребно е да се позиционирате на таков начин да таа е во состојба удобно ја смести главата и рамењата на јастукот, додека задницата треба да и биде високо наместена. За да се изведе најефикасниот агол, грбот треба да биде благо заоблен, а нејзините бутини собрани колку што е можно повеќе.

Змија

За оваа поза, жената треба да легне на стомак со затворени нозе. За дополнителна удобност вметнете перница под колковите за нејзината задница се издигне нагоре. Нежно раширете ги нејзините бутини доволно за да овозможите пенетрација.

Зајачки уши

Таа треба да легне на грб, а вие да ги раширите нејзините бутини и повлечете и ги нозете да ви бидат блиску до ушите. Ставете јастук под нејзината задница, затоа што вагината под овој агол одговара на оваа положба. Додека пенетрирате, таа ќе има чуство како целосно да ја пополнувате нејзината вагина. Кога сексот ќе стане пожив и подив и може да и биде на жената да и биде тешко за жената да ги држи нозете во таква позиција. Ви предлагаме да ги користите своите раце како би ги придржувале нејзните колена на вистинско место. Едноставно ставете ги рацете на нејзините колена пред да ги потпрете рацете на креветот.

V формација

Додека жената лежи испружена на грб, навалете се меѓу нејзините бутини и влезете во неа, како што обично тоа го правеле во клечечка позиција. Потоа подигнете ги нејзините нозе и фатете ги околу глуждовите. Нозете треба да ги кренете целосно, а потоа раширете ги се додека не ја формираат буквата V. Вие ќе бидете во можност да навлезете длабоко во оваа поза. За да одржувате рамнотежа и темпо за оваа поза, ставете ги вашите дланки на ѕидот или креветот.

И покрај тоа што општеството има тенденција да придава голема важност на големината, едноставната вистина е дека пенис од која било големина може да и предизвика оргазам на жената. Под услов човекот да го искористи она со кое што намногу располага. Тоа може да значи дека е потребно да го стимулирате нејзиниот клиторис за време на сексуалниот однос, што е исто така пожелно и со оние со големи пениси.
Предиграта е она што е најважно, затоа што еден добар оргазам, со јазик секој маж може да ја освои секоја жена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1