Србин се обеси во куќа во Пробиштип


Вчера во 18,00 часот во Полициска станица Пробиштип, Г.Ц. пријавил дека го пронашол телото на неговиот пријател Д.Т.(44) од Крагујевац – Р.Србија кој извршил самоубиство со бесење во зграда во изградба лоцирана на ул.„Тодор Александров“ .

Смрт е констатирана од лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Пробиштип.

Известена е Амбасадата на Р.Србија за превземање на телото на починатиот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1