Србин украл 12.000 евра – ама му ги изеле глувци


gluvce

Србин украл вкупно 12.000 евра од едно смеејство и ги сокрил, ни половина од парите му ги изеле глувци.

Тој од август 2012 година до јануари од семејството крадел  малку по малку, па од украдените пари 5.000 евра замотал во весници и ги сокрил на таванот, но по некое време кога отишол да ги земе нашол само изгрицкани остатоци.

Случајот бил пријавен во полиција, откако сопствениците на куќата каде што крадецот влегувал со клуч, кој го наоѓал под чергичето, увиделе дека им недостасуваат многу пари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1