Србинка тргнала кон гробот на сестра и, па исчезнала


Станимирка Милетиќ од Србија тргнала на гробот на својата сестра, а од тогаш и се губи секаква трага.

65-годишната жена исчезнала пред пет дена кога една недела по смртта на сестра си, се упатила на гробишта да го посети гробот.grobista1

– Таа живее сама, а откако пред неколку дена и почина сестрата, беше завиена во црно. Од тој ден кога тргна кон гробиштата и се губи секаква трага, вели извор.

Полицијата трага по жената.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1