Среде лето, зима во Хрватска! (ФОТО)


Утринава во областа на хрватскиот град Дрниш во Далмација, падна град со големина на орев. 

a2

Предизвикана е голема штета на земјоделските култури. Новиот циклон наречен Симеон во Хрватска донесе бројни проблеми.

a1

Посилни грмотевици, а на крајбрежјето и пијавици беа најавени, но неочекувана била сликата во Дрниш каде наликувало како зима, пишуваат хрватските медиуми. Градот направи голема штета на земјоделските култури, а жителите со лопата го тргаа мразот од пред нивните домови и улиците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1